Jak wybrać pojemnik na ciasto?

Wybór odpowiedniego pojemnika na ciasto wpływa na poziom zadowolenia klienta, ale także pozwala zachować świeżość i minimalizuje ryzyko uszkodzeń ciasta podczas przewozu. Wydawać by się mogło, że to łatwe zadanie, ale w praktyce wcale tak nie jest.

Co trzeba wziąć pod uwagę kupując pojemnik na ciasto?

Podczas zakupu warto zwrócić szczególną uwagę na;

  • gramaturę papieru,
  • rodzaj tworzywa, z którego wykonano pojemnik,
  • ogólną budowę, która wpłynie na funkcjonalność,
  • sposób składania pojemnika.

Materiał

Do wyboru mamy zazwyczaj pojemnik wykonany z plastiku, tektury falistej lub kartonu litego.

Tektura lita jest używana podczas pakowania ciast, jest całkowicie ekologiczna i posiada atesty spożywcze odpowiadające kontaktowi z żywnością. Ciasta zapakowane w taki materiał nie nabierają wilgoci i mają dobry przepływ powietrza. Zazwyczaj wykorzystuje się białe kolory tektury, ale także brązowe. Dużym plusem jest fakt, że można wyłożyć środek folią spożywczą, nie tracąc przy tym estetyki. Niektóre z nich posiadają okienko eksponujące ciasto.

Tektura falista jest często używana przez pizzerie, jednak cukiernie też z niej korzystają. Pozwala na zbiorcze pakowania ciastek lub wysokiego tortu piętrowego. Nie posiada atestu spożywczego i dość szybko łapie wilgoć, przez co na materiale powstają nieestetyczne plamy.

Plastikowe pojemniki na ciasto mają natomiast wiele zalet – posiadają atesty, są biodegradalne i pozwalają wyeksponować produkt – zobacz dostępne pojemniki. Wśród niedogodności warto wymienić nieprzepuszczalność powietrza i dość dużo zajmowanego miejsca w magazynie podczas przechowywania ciasta.

Pojemnik na ciasto powinien wyróżniać się dobrą jakością i wytrzymałością w trudnych i zmiennych warunkach. Na rynku znajdziemy mnóstwo opcji, które można dostosować do własnych potrzeb. Właściwy pojemnik pozwoli zachować świeżość i naturalny wygląd ciasta.