patera z owocami

Patera na owoce – kołem ratunkowym podczas niespodziewanej wizyty

Kobiety z natury są perfekcjonistkami i mistrzami organizacyjnymi. Swoje życiowe motto przenoszą również do kuchni. To jest ich królestwo i niedopuszczalną rzeczą jest, aby w nim czegokolwiek zabrakło. Nawet szklana patera na owoce jest naczyniem, które pełni tu strategiczną funkcję.

Dlaczego dodatki kuchenne są tak istotne dla pań?

Po pierwsze dlatego, że świadczą o tym, że gospodyni jest na bieżąco z kuchennymi trendami i nie ma sobie w tej sprawie nic do zarzucenia. Po drugie są one oznaką, iż miejsce to tętni życiem, a sprzęty kuchenne nie stoją odłogiem. Patera na owoce nowoczesna przydaje się zwłaszcza podczas niezapowiedzianych wizyt sąsiedzkich. Można na niej umieścić słodkie ciasta i desery, które będą doskonałym uzupełnieniem do aromatycznej, świeżo zaparzonej kawy. Poza tym szklana patera na owoce może posłużyć jako taca na napoje podczas ogrodowego grilla. Jest rzeczą oczywistą, iż można jej używać wielokrotnie, przez co jest znaczniej wydajniejsza od papierowych talerzyków.

O czym trzeba pamiętać użytkując szklaną paterę na owoce?

Po pierwsze, by nie myć ją gorącą wodą. Wysoka temperatura mogłaby naruszyć jej strukturę. Po drugie trzeba obchodzić się z nią delikatnie, gdyż nie jest ona niezniszczalna. To, że ma dosyć grube szkło nie oznacza, iż jest odporna na upadki i uszkodzenia mechanicznie. Poza tym od czasu do czasu warto przemyć ją płynem do naczyń, gdyż ma tendencję do przyciągania drobinek kurzu, zwłaszcza gdy jest mało używana.