Jaką zamrażarkę skrzyniową wybrać?

Zamrażarka skrzyniowa jest chętnie wybierana przez osoby prowadzące własny obiekt gastronomiczny. Uchodzi ona za wygodną w codziennej eksploatacji. Ponadto bez większych trudności można jest znaleźć model, który będzie niedrogi w zakupie, a jednocześnie tani w utrzymaniu. Oczywiście decyzji nie należy podejmować zbyt pochopnie. Poniżej opisano, na jakie parametry warto jest zwrócić uwagę.

Klasa energetyczna

Klasa energetyczna ma największe znaczenie w przypadku zamrażarek skrzyniowych użytkowanych non stop. Rekomendowane są urządzenia oznaczone symbolami A+, A++, czy też A+++. Im więcej plusów przy literce, tym niższe zużycie energii. Bezpośrednio przekłada się to na koszty eksploatacyjne, a dokładniej wysokość rachunków za prąd. Faktem jest, że wysokiej klasy sprzęty są zwykle nieco droższe, jednak taka inwestycja opłaca się najbardziej. Wyposażenie kuchenne powinno pozostać w nienaruszonym stanie przez długie lata.

Pojemność oraz gabaryty

Zamrażarki skrzyniowe jak podana tutaj występują w wielu różnorodnych wariantach, a więc znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno stanowić wyzwania. Ogromne znaczenie ma pojemność urządzenia. Oczywistym jest, że im jest ona wyższa, tym więcej żywności możemy przechowywać. Nie można również nie wspomnieć o gabarytach sprzętu. Wszystko zależy, gdzie będzie się on znajdował. Zbyt duży model może zmniejszyć komfort użytkowania pomieszczenia. Ponadto potrzebuje on do pracy większej ilości energii. Oprócz tego warto sprawdzić m.in.:

  • moc,
  • wydajność,
  • dodatkowe funkcje,
  • sposób rozmrażania.