naboje do syfonu

Czy wiesz, czym jest syfon do bitej śmietany i jak go używać?

Cukiernictwo jest sztuką przygotowywania pysznych ciast, smakowitych tortów i innych rozmaitych deserów. To, co wiąże te desery, to jednak nie tylko ich słodki smak. Jest to przede wszystkim sposób, w jaki się one prezentują. Jest wiele sposobów, by ozdobić wyrób cukierniczy, ale stosowanym chyba najczęściej, a już na pewno jednym z najbardziej rozpoznawalnych, jest bita śmietana. W dzisiejszych czasach każdy może przygotować ją w domowym zaciszu, korzystają z odpowiedniego urządzenia i dołączanych do niego nabojów do syfonu.

Do czego służy syfon do bitej śmietany?

Jest to urządzenie, które w wygodny sposób pozwala przygotować bitą śmietanę, którą później z łatwością można rozprowadzić po powierzchni dowolnego deseru. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, gdyż wymaga jedynie podłączenia w odpowiednie miejsce naboju do syfonu wypełnionego podtlenkiem azotu i wyciśnięcia bitej śmietany poprzez naciśnięcie wajchy znajdującej się w górnej części urządzenia. Gaz obecny w naboju pozwala na uzyskanie puszystej, ale zbitej i trwałej jednocześnie struktury wypływającej bitej śmietany. Naboje są dostępne do kupienia np. tutaj.

naboje do syfonu

Jak zaaplikować bitą śmietanę bezpośrednio na wyrób?

Sposób użycia urządzenia jest niezwykle prosty. Na wylot, przez który wydostaje się śmietana, można założyć różne końcówki, przez co wyciskana śmietana będzie przybierała rozmaite kształty. Żeby zaaplikować ją na tort, ciasto, lody, czy nawet gorącą kawę, należy nacisnąć uchwyt w górnej części syfonu i skierować wylot na wypiek. W zależności od siły nacisku śmietanka będzie wypływała szybciej lub wolniej.