piec do pizzy elektryczny

Jaki wybrać piec do pizzeri? Garść praktycznych porad

Przy wyborze najlepszego pieca do pizzy dla należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z nich jest to, jak często trzeba będzie go używać. Jeśli planujesz piec w ramach działalności pizzerii, rozważ zakup piekarnika, który może być używany z użyciem wysokich temperatur bez przypalania pizzy.

Elektryczne piece do pizzy a piece do pizzy opalane drewnem

piec do pizzy elektryczny

Główną różnicą w piecach jest źródło ciepła. Elektryczne piece do pizzy wykorzystują elektryczne elementy grzejne, podczas gdy piece do pizzy opalane drewnem wykorzystują drewno do wytworzenia ciepła.

Piece do pizzy opalane drewnem wytwarzają ciepło, które promieniuje od kamiennej podłogi i ścian pieca. Stwarza to szybkie i środowisko do intensywnego przygotowania pizzy w wysokiej temperaturą mogącą osiągnąć nawet 454°C.

Elektryczny piec do pizzy pozwala osiągnąć niższą temperaturę, zwykle około 149 °C i są na ogół łatwiejsze w obsłudze niż piece opalane drewnem.

Najważniejsze rzeczy do rozważenia przy zakupie pieca do pizzy dla Twojej firmy

Wybierając piec do pizzy elektryczny model pozwoli przygotować pyszną pizzę zarówno w mniejszych, jak i dużych rozmiarach. Mogą różnić się wydajnością. Rozmiar piekarnika determinuje to jakiej średnicy dana pizza będzie.

Kupowanie pieca do pizzy może być trudnym zadaniem. Do wyboru jest wiele różnych rozmiarów, rodzajów materiałów i przedziałów cenowych. Aby podjąć najlepszą decyzję, warto zadać sobie podstawowe pytania.

Ile pizz można zmieścić w piecu? Jak długo trwa pieczenie pizzy? Jaki rodzaj pizzy możesz zrobić w piekarniku? Ogólnie rzecz biorąc, dobry piec do pizzerii pozwoli uzyskać miękką pizzę w około 8 minut; natomiast, aby uzyskać bardziej chrupiące ciasto potrzeba około 12 minut.