Jak wybrać frytownicę gastronomiczną?

Profesjonalne frytownice gastronomiczne są wykorzystywane przede wszystkim w barach i restauracjach. Sprzęt pozwala usprawnić pracę i znacząco wpłynąć na wygodę użytkownika. Jak dobrać idealne rozwiązanie? Co mieć na uwadze podczas zakupu? Czym się kierować?

Nowoczesna frytura gastronomiczna

Frytownice są urządzeniami służącymi do frytowania, czyli obróbki termicznej w głębokim tłuszczu. Za pomocą frytury przygotujemy ziemniaczane frytki, jak też inne dania:

  • drób
  • ciastka
  • pączki
  • warzywa
  • panierowane ryby

Konkretne produkty są zanurzane w gorącym oleju, dzięki czemu zyskujemy chrupką skórkę, z wilgotną strukturą. Wbudowany termostat ma za zadanie utrzymywać odpowiednią temperaturę smażenia, niwelując ryzyko nadmiernego rozgrzania tłuszczu.

obróbka termiczna żywnościFrytownica gastronomiczna – jak wybrać?

W tym przypadku bardzo ważne jest solidne wykonanie, dobra jakość, pojemność i zasilanie frytownicy. Frytownice gastronomiczne duże i małe znaleźć można w takich sklepach jak Gastromocni. Do wyboru mamy modele elektryczne i gazowe. Różnią się one kosztami eksploatacji i ceną sprzętu. Modele zasilanie elektrycznością są łatwe w utrzymaniu i naprawie, a gazowe frytownice cechują się większą opłacalnością.

Jeśli chodzi o pojemność frytownicy gastronomicznej, warto dopasować ją do ilości zamówień w naszym lokalu. Niewielka frytownica o pojemności 3 lub 4 litrów da nam komfort w restauracjach, gdzie serwowane są dania z głębokiego tłuszczu jedynie sporadycznie i w niewielkich ilościach. W innym wypadku zastosujmy większą pojemność, co przełoży się na wydajną pracę. Zakupu dokonamy w specjalnych sklepach gastronomicznych.