podkładki pod tort

Czym jest podstawka pod tort? Jak wygląda produkt wysokiej jakości?

Podkładka pod tort to cienki, papierowy materiał, który jest używany do umożliwienia transportu ciasta. Powinny być nieprzywierające i wodoodporne. Nie powinny się rozrywać i być odporne na tłuszcz. Powinny być elastyczne oraz dobrze współgrać z fondantem.

Podkładki pod torty – z czego są wykonane?

Podkładki pod torty są dostępne w wielu kolorach. Niektóre wykonane są z materiału na bazie skrobi kukurydzianej, podczas gdy inne są wykonane z bardziej błyszczącego materiału przypominającego papier.

Podkładki pod torty można przycinać na wymiar, ale samodzielne przycinanie może spowodować powstanie nierównych krawędzi. Niektóre podkładki pod ciasto są sprzedawane w paskach, co również może sprawić, że ich rozdzielenie będzie problematyczne. Można zabarwić je barwnikiem spożywczym lub kupić w wybranym kolorze, aby zlewały się z kolorem ciasta.

podkładki pod tort

Czym charakteryzują się wysokiej jakości podkłady pod tort?

Podkładki pod tort, które są dostępne tu https://sklep.polmarkus.com.pl/podklady-pod-tort, są to okrągłe lub kwadratowe kawałki materiału, które są wyłożone nieprzywierającą powłoką. Są one dostępne w różnych rozmiarach. Służą do ekspozycji tortów i są często używane w sklepach piekarniczych. Wykonane są z różnych materiałów, w tym z pianki, papieru i tworzywa sztucznego. Bywają pokryte emalią. Łatwo wsuwa się ją na tortownicę i łatwo się z niej zsuwa, nie uszkadzając tortu. Podkładka pod tort powinna być odporna na wysokie temperatury, łatwa do czyszczenia (jeśli jest wielokrotnego użytku) oraz chronić powierzchnię tortu przed wgnieceniami i zadrapaniami.

Podkładki do ciast powinny być przechowywane w suchym miejscu. Ich cena to zwykle mniej niż kilka złotych. Można nabyć je w zestawie.