Jakie sztućce wybrać? Polecane zestawy ze stali nierdzewnej

ztućce i naczynia, czy to do codziennego użytku, czy do uroczystej zastawy stołowej, powinny być wykonane wyłącznie z materiałów wysokiej jakości, gdyż ten czynnik decyduje zarówno o estetyce, jak i higienie posiłku.

Komplet sztućców dla 6 osób

Klasyczny zestaw sztućców dla tej liczby składa się z 24 elementów. W skład zestawu wchodzi 6 łyżek, 6 łyżeczek, 6 widelców i 6 noży. Jest to wystarczająca ilość sztućców dla przeciętnej rodziny i dlatego jest to najczęściej kupowany zestaw.

Istnieją zestawy, które składają się tylko z widelców i noży, jak również takie, które zawierają dodatkowe urządzenia (łyżki i widelce deserowe, widelce i noże do ryb itp.). Jeśli nie wiesz, co podarować swoim bliskim, rozważ zakup markowego zestawu sztućców ze stali nierdzewnej dla 6 osób. Nie nadszarpnie Twojego portfela, a na pewno spodoba Ci się taki prezent.

Zestawy sztućców dla 12 osób

Zestawy te zawierają wszystkie niezbędne sztućce w łącznej ilości 72 sztuk. Muszą to być: sztućce oraz widelce i łyżki deserowe, noże stołowe, łyżeczki, łyżki do dżemu i sosu, łyżeczki do cukru, widelce i noże do ryb, widelce do sałatek. Czasami w zestawie znajduje się również chochla, łyżka do serwowania i nalewania, łopatka do ciasta i kilka innych przyborów.

Zakup takiej ilości sztućców ma sens nie tylko w przypadku wielkich uczt, ale również po to, aby część sztućców wykorzystywać w życiu codziennym.

Jak wybrać zestaw sztućców?

Komplet sztućców https://nettrading.pl/komplety-sztuccow kupuj tylko w specjalistycznych sklepach. Zmniejsza to ryzyko zakupu produktu niskiej jakości, podrobionego. Co więcej, takie sklepy zawsze mają szeroki wybór sztućców do wyboru.

Jeśli masz ochotę na sztućce wykonane z materiału kompozytowego, sprawdź je dokładnie, aby upewnić się, że widelce są mocno osadzone w rękojeści. Nie mogą występować żadne szczeliny ani poślizgi. Jeżeli uchwyty wykonane są z tworzywa sztucznego, materiał ten musi być odporny na wysoką temperaturę i wilgoć.