pucharki na lody i desery

Jak bezpiecznie myć szklane pucharki do deserów?

Szklane pucharki do deserów już na pierwszy rzut oka wydają się bardzo delikatne i rzeczywiście takie są. Do ich mycia należy więc przystępować w odpowiedni sposób tak, by zmniejszyć ryzyko ich uszkodzenia. Na szczęście jest to możliwe i wcale nie potrzeba do tego ogromnej wprawy. Jak prawidłowo myć pucharki by się nie uszkodziły?

Mycie pucharków na desery w zmywarce

Wiele pucharków można bez obaw włożyć do zmywarki. Trzeba jednak pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim należy ułożyć pucharek w taki sposób, by nie było ryzyka ułamania jego nóżki. W miarę możliwości można skorzystać ze specjalnych przystawek, które służą do stabilizowania kieliszków. Oczywiście pucharek musi być odwrócony czaszą do dołu, by woda swobodnie go obmywała. Pucharki na desery nie zawsze dobrze znoszą wysoką temperaturę, bo nie wszystkie zostały przeznaczone do serwowania dań na gorąco. Stąd też dobrze jest upewnić się, że zmywarka będzie ustawiona na mycie naczyń w niskiej temperaturze. Można też po prostu wybrać specjalny program do mycia kieliszków. Bez wątpienia dużym plusem tego rozwiązania będzie użycie nabłyszczacza, dzięki któremu pucharki będą lśniły jak nigdy wcześniej.

Ręczne zmywanie pucharków do deserów

Bardzo często pucharki na desery ze sklepu gastronet24.pl myje się ręcznie. Nie jest to trudne, ale przy zmywaniu nie należy się spieszyć. Zbyt mocne uderzenie może zamienić piękny pucharek w szklane odłamki. Przede wszystkim trzeba dobrze chwycić naczynie za nóżkę. Chwyt musi być dość stabilny, ale nie może być zbyt mocny, by się ona nie ułamała. Najbezpieczniejsze miejsce znajduje się na górze nóżki, w pobliżu jej łączenia z czaszą pucharka deserowego. Najlepiej jest używać do zmywania średniego lub małego strumienia wody, który nie będzie mocno uderzał w powierzchnię szkła. Zbyt wysokie ciśnienie jest zdecydowanie niewskazane.