łyżka do nakładania lodów

Łyżka do lodów – jaką wybrać?

Rozpoczęcie sezonu letniego bardzo często oznacza zwiększoną konsumpcję lodów. Nie jest jednak możliwe jedzenie tego pysznego zimnego deseru bez odpowiedniego sprzętu, w tym przypadku szpatułki do lodów. Jaką zatem wybrać, aby jedzenie lodów było przyjemnością i nie nastręczało żadnych trudności?

Dlaczego warto korzystać z łyżki do lodów?

Łyżka do nakładania lodów (taka jak np. te dostępne na https://sklep.polmarkus.com.pl/lyzki-do-lodow) jest narzędziem niezwykle przydatnym nie tylko w restauracjach i kawiarniach, ale również w gospodarstwach domowych. Umożliwia ona sprawne formowanie lodowych kulek i, w przeciwieństwie do tradycyjnych łyżek, nadaje wyjmowanym lodom pożądany kształt. Dodatkowo, pozwala na przygotowywani deserów nawet z bardzo zmrożonych lodów, bo dzięki ostrym krawędziom jest precyzyjna i można ją zanurzyć nawet w twardych powierzchniach.

Jak wybrać odpowiednią łyżkę do lodów?

Wybór łyżki do lodów może być trudny ze względu na duży wybór modeli dostępnych na rynku. Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na kształt, mechanizm działania oraz materiał, z którego została wykonana. Najprostsze łyżki nie posiadają przycisku, a wydobywanie lodowych kulek odbywa się wyłącznie w oparciu o siłę nacisku ludzkiej ręki. Bardziej zaawansowane, a jednocześnie łatwiejsze w użyciu szpatułki wykrawają bryłkę o odpowiednim kształcie, a następnie dzięki odpowiedniemu przyciskowi, powalają na jej sprawne umieszczenie w miseczce lub salaterce. Decydując się na zakup łyżki do lodów koniecznie należy sprawdzić, czy jest prosta w obsłudze, czy wygodnie leży w ręce i czy materiał, z którego ją wykonano, uniemożliwia przyklejanie się lodów.