szklana foremka na lody

Jak przygotować lodowe cudo-dla całej rodziny?

Słońce, plaża, morze, gorący piasek to wszystko kojarzy nam się z latem i słodkim leniuchowaniem. Jednak jest jeszcze coś, co sprawia, że te piękne letnie dni są niezapomniane- to lody. Dzięki nim ma się choć trochę słodyczy w tym szarym, codziennym życiu. Można je zrobić samemu, gdy te ze sklepu przestały nam smakować.

Gdzie można kupić foremki do lodów?

Nie ma chyba większej zabawy niż wspólna praca, w której uczestniczy cała rodzina. A jeśli do tego przygotowuje się coś tak pysznego, jak lody, przyjemność jest podwójna. Lody śmietankowe zrobione własnoręcznie, to czysta poezja. Można je na przykład polać je polewą czekoladową, posypać kolorowymi cukierkami, czy kawałkami orzechów. Dobór składników i sposób ich podania zależy od fantazji i indywidualnych życzeń domowników. A gdzie można kupić te wszystkie foremki do lodów?

Najprościej udać się do znanych supermarketów lub poszukać w sklepach internetowych. Ceny produktu wahają się w zależności od liczby sztuk. Wychodzi na to, że pojedyncza foremka to koszt w granicach jednej złotówki, bo za 10 foremek należy zapłacić 10 zł. Można zajrzeć również na serwisy aukcyjne typu Allegro czy sklepy internetowe. Tam również są one dostępne, z tym że do ostatecznej ceny wlicza się koszt przesyłki.

Z czego jeszcze robi się foremki?

Dobrym pomysłem na stworzenie oryginalnych foremek, jest wypełnienie pustych opakowań po wapnie musującym- czekoladową masą lodową, a następnie wepchniecie do nich drewnianych patyczków. Mogą to być szpatułki zakupione w sklepie medycznym. Tak przygotowane lody należy odstawić do lodówki na 10 minut. Po wyciągnięciu z zamrażalnika pozostaje jedynie, delektować się tym pysznym czekoladowym deserem.

Foremki do lodów znacznie ułatwiają pracę, ale należy pamiętać, że najważniejsze są składniki, z których powstają lody. Bez nich nie byłyby takie same.