Co to jest Luminarc

Luminarc to nazwa firmy pochodzącej z Francji, która od lat produkuje szklane wyroby będące szklanymi naczyniami przeznaczonymi do jadalni.

Przez lata produkty Luminarcu były obecna na polskim rynki i przez lata ich wygląd bardzo się zmieniał. Dzisiaj są to funkcjonalne naczynia, niezwykle ładne, eleganckie, z których można korzystać zarówno na co dzień jak i od święta.

Niezwykłe szkło

Produkty francuskiej firmy wykonane są ze specjalnego rodzaju szkła, które jest odporne na stłuczenia i bardzo mocne. Wyroby nie tylko mają ładny i ciekawy design ale także są trwałe. Szkło Luminarcu jest hartowane w specjalny sposób, przy użyciu najnowocześniejszych metod technologicznych. Zastawy i naczynia szklane to cała seria różnego rodzaju produktów, przeznaczonych do picia, parzenia kawy lub herbaty, jedzenie, przechowywania czy nawet pieczenia lub gotowania.

Przede wszystkim talerze

Jednak od lat najgłówniejszym produktem firmy były talerze i to przeróżne, płytkie, głębokie, deserowe, małe i duże. Wszystkie talerze charakteryzują się niebanalnym designem. Zastawy wykonane są w czarnym i białym szkle, są nie tylko okrągłe ale i kwadratowe. Francuscy producenci, dzisiaj, chcą stworzyć różne formy zastaw stołowych, takie, obok których trudno jest przejść obojętnie.

Inne produkty 

Obok talerzy firma produkuje także salaterki, patery, cukiernice, spodki, miseczki, dzbanki oraz całe serwisy obiadowo – kawowe. Wszystko to jest produkowane w seriach czyli w przypadku gdy ktoś zdecyduje się na dany rodzaj szkła, zawsze potem może dokupić kolejne elementy zastawy w tym samym stylu.

Produkty Luminarc dostępne w ofercie sklepu Nettrading.pl.