stol-chlodniczy-600-mm-ze-zlewem-dwudrzwiowy-asber-gtp-6-150-20-d-s-green-line

Najlepsze szafy chłodnicze gastronomiczne do sklepu

Nowoczesne szafy chłodnicze gastronomiczne cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko w profesjonalnych lokalach gastronomicznych, ale również w sklepach. Tylko właściwie dobrana do profilu działalności danej firmy szafa chłodnicza spełniać będzie swoje zadania. Producenci oferują szafy przemysłowe, które doskonale sprawdzą się w niewielkich sklepach osiedlowych, jak i również w dużych supermarketach.

O czym należy pamiętać?

Aby wybrać porządną szafę, warto zwrócić uwagę na rodzaj oraz ilość sprzedawanych produktów. Ogromną rolę wbrew pozorom odgrywa także sposób sprzedaży. Nieco inne szafy są preferowane przez sklepy, które skupiają się na sprzedaży samoobsługowej, a nieco inne dla firm, które preferują sprzedaż za pośrednictwem obsługi. Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest zakres temperatury, jaki oferuje przemysłowa szafa chłodnicza. Zakup sprzętu AGD uzależniony jest również od wolnej przestrzeni do zagospodarowania w sklepie. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto dopasować nową szafę chłodniczą estetycznie do wystroju i wyposażenie sklepu.

Najważniejsze parametry

Porządne szafy chłodnicze gastronomiczne powinny pochwalić się oczywiście odpowiednią pojemnością. Z praktycznego punktu widzenia im większa szafa, tym lepiej. Przemysłowa szafa chłodnicza pracować będzie najczęściej przez cały dzień, dlatego też ogromną rolę odgrywa klasa energetyczna. Najlepszym wyborem są oczywiście takie szafy oznaczone klasą energetyczną A+++. Szafy z wysoką klasą co prawda są nieco droższe, ale jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno szybko się zwróci. Kolejnym wartym uwagi parametrem jest klasa klimatyczna. Mowa tutaj oczywiście o zakresie temperatury i wilgotności otoczenia, w jakim powinna pracować nowa szafa chłodnicza gastronomiczna. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby wybrać szafy, które dość cicho pracują. Im mniej decybeli, tym oczywiście większy komfort pracy.