ciasto

Czym charakteryzują się najlepsze łopatki do nakładania ciasta?

Porządna łopatka do ciasta powinna znaleźć się w każdej kuchni, dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco cennego czasu, aby wybrać wysokiej klasy akcesoria kuchenne. Godne uwagi są nie tylko klasyczne łopatki do dzielenia ciasta, ale również specjalne łopatki do tortu, czy też praktyczne łopatki do nakładania ciasta.

Jakie łopatki wybrać?

Na półkach sklepowych dostępne są ergonomiczne łopatki wykonane ze stali nierdzewnej, drewna i silikonu. Nowością na rynku jest niezawodna łopatka do nakładania ciasta wykonana ze specjalnego tworzywa bakielitowego. Wielofunkcyjne łopatki doskonale sprawdzą się nie tylko w lokalach gastronomicznych, ale również w domowej kuchni. Porcjowanie miękkiego ciasta wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzone akcesoria kuchenne od renomowanych producentów.

Wygodne łopatki dla wymagających

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się klasyczne szpatułki albo skrobaki cukiernicze. Są to rewelacyjne narzędzia, które wykorzystać można na przykład do wyrównywania i cięcia masy kulinarnej. Łopatka do ciasta tego typu bez problemu poradzi sobie nie tylko z ciastem, ale również ze śmietaną i kremem. Z praktycznego punktu widzenia najlepiej sprawdzą się metalowe i aluminiowe łopatki do nakładania ciasta. Akcesoria tego typu są bardzo trwałe i co najważniejsze można wykorzystać je do zdrapywania resztek ciasta z blatów i naczyń. Narzędzia plastikowe i silikonowe niestety mogą się złamać podczas pracy, dlatego też w ich przypadku należy zachować ostrożność. Jeżeli chodzi o drewniane łopatki, to warto postawić na modele, które są odpowiednio zabezpieczone.