zmywalnia

Jak wyposażyć zmywalnię?

Wyposażenie zmywalni w lokalu gastronomicznym jest nie lada wyzwaniem dla każdego, kto prędzej nie miał do czynienia z takim miejscem. Jak dobrać wyposażenie w tym miejscu? O czym warto pamiętać? Jakie rozwiązania usprawnią codzienną pracę?

Nowoczesna zmywalnia

zmywalnia

Każda stołówka, restauracja, kuchnia hotelowa czy szpitalna, musi posiadać wyposażenie zmywalni. Znaczenie mają tutaj wymogi sanepidu oraz zadbanie o uproszczenie pracy personelu danego obiektu. Profesjonalna zmywalnia pozwala zwiększyć wydajność pracowników i zaoszczędzić koszty związane z automatyzacją procesu mycia brudnych naczyń. W tym przypadku podział wyposażenia obejmuje meble nierdzewne i urządzenia gastronomiczne. 

Wyposażenie zmywalni

Jeśli chodzi o meble nierdzewne, tutaj niezbędne są:

  • stoły ze zlewami,
  • baseny gastronomiczne,
  • stoły załadowcze i wyładowcze do zmywarek,
  • stoły nierdzewne z otworami na odpadki,
  • regały nierdzewne ociekowe.  

Nie zapominajmy także o urządzeniach gastronomicznych, jakimi są zmywarki do szkła i talerzyków, uniwersalne zmywarki, czy też zmywarki kapturowe. Te ostatnie służą do mycia różnorodnych naczyń i przyborów, jakie są używane w  codziennej pracy gastronomii. 

Wyposażenie zmywalni znajdziemy w sklepach gastronomicznych i sklepach online, gdzie sprawnie wyszukamy nowoczesne urządzenia. Podczas zakupu ważna jest dobra jakość, dzięki czemu sprzęty posłużą nam w restauracji przez długi czas. Zmywalnia to miejsce, gdzie należy utrzymać czystość i wydajność, tak aby usprawnić cały proces wydawania posiłków.