Jak wybrać najlepszą blachę do piekarnika?

Jeśli twoje ciastka ciągle się przypalają i pieką się nierównomiernie, mimo że postępujesz dokładnie według przepisu, nie rób tego. Nie obwiniaj swojego piekarnika. Bardziej prawdopodobne jest, że wina leży po stronie piekarnika, który z jakiegoś powodu nie spełnia swoich zadań. z jakiegoś powodu. Co może być nie tak z blachą do pieczenia, czyż nie wszystkie są takie same? Okazuje się, że nie są. Przy wyborze kulinarnego akcesorium, ważne jest, aby wziąć pod uwagę materiał, kolor, wysokość obręczy i rozmiar blachy.

Która blacha jest lepsza do pieczenia – aluminiowa czy stalowa?

Aluminiowa blaszka do pieczenia jest idealnym wyborem dla potraw, które są gotowane na wysokim ogniu przez krótki okres czasu. Są to przede wszystkim herbatniki, biszkopty i babeczki.

Blacha do pieczenia szybko się nagrzewa, równomiernie rozprowadza ciepło, dzięki czemu ciasto piecze się równomiernie z każdej strony. Aby przedłużyć żywotność form aluminiowych, cukiernicy zalecają mycie ich ręcznie przy użyciu nieagresywnego detergentu do naczyń.

Blacha aluminiowa do pieczenia

 Aluminium jest najlepszym przewodnikiem ciepła dla blachy do pieczenia (oprócz miedzi) i dlatego lepiej radzi sobie z jakością gotowania niż stal nierdzewna i węglowa. Aluminiowe formy do pieczenia szybko pochłaniają ciepło i równie szybko je tracą, więc nie musisz czekać, aż ostygną.

Szybka utrata ciepła zapobiega poparzeniom, a w przypadku ciastek jest to duży plus. Jeśli zdecydujesz się na piekarnik, pamiętaj, aby użyć papieru pergaminowego lub silikonowej maty do pieczenia. W przeciwnym razie jedzenie będzie przywierać do metalu i przypalać się.

Najlepszym towarzyszem dla aluminiowych form do pieczenia jest silikonowa mata do pieczenia, którą cukiernicy nazywają matą do pieczenia. Nie topią się, wytrzymują temperaturę do +240°, są całkowicie higieniczne i bezpieczne. Można ich używać niezliczoną ilość razy.

Blaszka do pieczenia dostępna w ofercie sklepu Polmarkus.