maszynka do obierania ziemniaków

Obieraczki do ziemniaków, które wybrać?

W każdej kuchni powinna znaleźć się obieraczka  do ziemniaków.  Jest ona bardzo dużym ułatwieniem w przygotowaniu różnych potraw i dań. Dzięki temu urządzeniu możemy szybciej i dokładniej obrać warzywa oraz owoce.

Obieraczka elektryczna, czy ręczna?

maszynka do obierania ziemniaków

Obecnie na rynku można dostać różnego rodzaju obieraczki. Technologia idzie cały czas do przodu i można wybrać także teraz elektryczną obieraczkę. Taka elektryczna obieraczka do ziemniaków pomoże w ekspresowym tempie obrać warzywa i owoce. Przydaje się bardzo w branży gastronomicznej, hotelowej oraz prywatnie w domu. W gastronomii dzięki takiej elektrycznej obieraczce możemy szybko i sprawnie pokroić większą ilość warzyw, które będą potrzebne do wydania gościom weselnym lub hotelowym. Elektryczne obieraczki przydają się również do tego, by  przygotować się szybciej do imprezy rodzinnej. Obieraczki do ziemniaków mogą także obrać inne warzywa takie jak marchew, pietruszkę, czy seler.  Ręczna obieraczka jest także przydatna, gdy potrzebujemy obrać warzywa dla swojego użytku. Obieraczka jest zdecydowanie lepsza niż obieranie nożem, gdyż wtedy możemy obrać cieniej warzywa dzięki, czemu będziemy mieć więcej warzyw do sałatki lub zupy, czy innych dań. Warto też dodać, że obieraczka elektryczna jest idealna dla osób leworęcznych.

Jakie są rodzaje obieraczek ręcznych ?

Obieraczki do ziemniaków ręczne są także dostępne w różnych modelach. Może to być prosta obieraczka do ziemniaków (dostępna online) lub obieraczka obrotowa. Jest także dostępne obieraczka ząbkowana do warzyw. Mogą być także dobrane pod kolor. Obieraczki do warzyw szczególnie ręczne trzeba dobierać tak, by było nam wygodnie je trzymać i używać. Ważne jest też to w przypadku osób, które są leworęczne. Jest już coraz więcej obieraczek dla osób leworęcznych, jednak w gastronomii, czy hotelach nie są aż tak popularne.

Obieraczki do warzyw są bardzo przydatne, gdyż dzięki nim możemy w szybki i prosty sposób obrać warzywa, nie tracąc przy tym przynajmniej połowy warzyw. Co ważne można mieć zarówno elektryczne, jak i ręczne obieraczki tak samo w domu,  a także w gastronomii.