Tarty nie tylko na słodko

Wszyscy są przekonani, że tarta jest słodkim deserem. Błąd! Równie dobrze może okazać się to danie obiadowe, które ze słodyczą nie będzie miała nic wspólnego. Tym bardziej, że przygotowanie takiego dania nie zajmuje ogromnej ilości czasu. Aby mogło się udać, potrzebna będzie właściwa forma do tarty. Co należy o tym wiedzieć o takiej formie?

W czym wyrabiać tartę?

Forma do tarty posiada charakterystyczny, karbowany brzeg, który na dodatek nie jest wysoki. Nie można tego rodzaju form mylić z tymi, które dostępne są do babek. Tamte też posiadają karbowany brzeg, ale są zdecydowanie wyższe. Forma służąca do wyrabiania tarty jest niska, karbowana. Pozwala na wyłożenie ciasta na samym dnie i ułożenie nadzienia na całej powierzchni.

W końcu tarta to tak naprawdę to, co znajduje się na cieście. A takich dodatków może być cała różna masa. Ze spokojem – forma jest niska, ale podczas pieczenia nic nie wydostaje się na zewnątrz. Oczywiście, o ile ciasto jest w odpowiedni sposób przygotowane.

Zalety formy do tarty

Dobrą propozycją jest forma do tarty z wyjmowanym dnem. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu nikt nie będzie musiał przejmować się tym, jak wyjąć ciasto z formy. Wystarczy tylko wyjąć dno i można od razu kroić całą potrawę. Niezależnie od tego, czy jest ona w wersji słodkiej, czy też nie.

W sklepach dostępne są różnego rodzaju formy. Są te, które wykonuje się z metalu – najbardziej popularne i bardzo wygodne. Chociaż w sklepach dostępne są również silikonowe, ceramiczne, a nawet szklane formy do tarty.

Formy do tarty dostępne na stronie https://sklep.polmarkus.com.pl/formy-do-tarty