Jakie zalety posiada turystyczny termos esbit?

Wyprawy na łono natury to jeden z najlepszych sposobów na relaks, poprawę kondycji i zadbanie o dobre samopoczucie. Bez względu na to, jak daleko turysta planuje wędrować i jaki czas to zajmie, powinien mieć przy sobie dobrze wyposażony plecak. W podstawowym ekwipunku każdego pasjonata wycieczek, oprócz energetycznych batonów, nie powinno zabraknąć termosu z ciepłym napojem. Jest to przydatne naczynie, które, dzięki odpowiedniej technologii, utrzymuje stałą i wysoką temperaturę wewnętrznej cieczy.

Co wyróżnia dobry termos turystyczny?

W przeszłości termosy, których używano w celach turystycznych, posiadały wewnętrzną warstwę izolacyjną wykonaną z izolowanego próżniowo szkła. Niestety, problem z używaniem tego typu naczyń polegał na tym, że były ono podatne na upadki i stłuczenia szklanego wkładu. Turystyczny termos esbit to przedstawiciel nowej generacji termosów. Produkt, dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań technologicznych, jest wytrzymały i niezawodny. 

Sprzęt turystyczny, ze względu na to, że wykorzystywany jest w trudnych warunkach, musi być poręczny i pewny. Te same zasady dotyczą termosów, jednego z podstawowych elementów wyposażenia plecaka turysty. Termos, odpowiedni na wędrowanie po górskich szlakach i połoninach, musi być szczelny, lekki oraz wykazywać się dobrą termoizolacją.

Dlaczego termos esbit zadowoli najbardziej wymagającego klienta?

Producent outdoorowych naczyń termoizolacyjnych stworzył produkty charakteryzujące się bardzo dobrą termoizolacją. Dzięki zastosowaniu w termosie esbit technologii podwójnych ścianek, naczynie utrzymuje przez bardzo długi czas wysoką temperaturę umieszczonych w nim napojów. Ścianki termosu wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która gwarantuje niezmienny smak napoju. Naczynie jest przez to także łatwe do czyszczenia.

Dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej, termos jest także bardzo wytrzymały i sprosta każdemu wyzwaniu, nawet w ekstremalnych warunkach. Jest to ważne w czasie wędrówek górskich, szczególnie w okresie jesienno- zimowym.

Dodatkowe cechy, jakie wyróżniają ten produkt na rynku, jest jego szczelność i funkcjonalność. Zakręcany korek, jaki zastosowano do zamykania termosu, gwarantuje wygodną obsługę naczynia. Oprócz tego, do nalania napoju wystarczy tylko lekkie odkręcenie korka, co zapobiega schładzaniu się zawartości w trakcie korzystania z termosu. Dwa kubki, jeden metalowy i jeden plastikowy, to praktyczne dodatki do sprzętu ułatwiające jego użycie.

Funkcjonalny termos turystyczny może być także wykorzystywany w wielu innych sytuacjach, w tym w wielogodzinnych podróżach środkami transportu.