forma silikonowa

Użyteczne formy silikonowe

Pieczenie to prawdziwa przyjemność, o ile ciasto nie przywiera czy nie przypala się. Wtedy niestety trochę traci się zapał do przygotowywania słodkich wypieków. Jeżeli takie nieprzyjemne niespodzianki zdarzają się coraz częściej, najprawdopodobniej wina leży po stronie starych i zniszczonych foremek. Warto wymienić je na nowe formy silikonowe, bo w nich piecze się nieporównywanie łatwiej.

Dobre formy silikonowe

Stare blachy do pieczenia ciasta niestety bardzo często nie nadają się już do użytku – wszystko do nich przywiera podczas pieczenia i przez to ciasto przypala się. Wystarczy wymienić foremki na formy silikonowe, które są w sprzedaży w naprawdę ogromnej liczbie kształtów i wzorów, a wypieki znów zaczną się udawać. W foremkach silikonowych temperatura jest rozprowadzana równomiernie, zaś sama struktura materiału, z którego są wykonane w formie jest taka, że ciasto nie przywiera do brzegów oraz spodu. To właśnie dzięki temu pieczenie jest banalnie proste, foremki nie trzeba smarować masłem lub wykładać papierem do pieczenia. Po wystudzeniu każde ciasto z łatwością odchodzi od formy.

Najpopularniejsze kształty foremek silikonowych

Formy silikonowe można kupić w tradycyjnych kształtach, do wypieków ciast takich jak keks czy ciasto ucierane, biszkopt, tarta, biszkoptowe babeczki muffiny. Można znaleźć też foremki o bardziej fantazyjnych kształtach, na przykład przedstawiające misie czy motylki. W tych ostatnich przygotowuje się wypieki dla najmłodszych.