sito

Wybór sita kuchennego

Nowoczesne sita kuchenne przybierają różnorodne formy i rozmiary. Zachwycają swoim designem i unikalnym wyglądem. Mają za zadanie usprawniać pracę w kuchni. Pozwalają przesiewać sypkie wyroby żywnościowe, odcedzać makaron, czy przepłukiwać żywność. To praktyczne narzędzie, jakiego nie może zabraknąć w kuchni. Jakie sita do przesiewania wybrać? Na jaki materiał postawić? 

Nowoczesne sito kuchenne

Okazuje się, że z pozoru proste narzędzie przybrać może różnorodne formy. W sklepach znajdziemy oryginalne sita kuchenne, które wyróżniają się na tle innych przedmiotów. Sprawdzą się w domu i w lokalu gastronomicznym, lecz są też ciekawym pomysłem na prezent. Efektowne kształty prezentują zwłaszcza akcesoria do zaparzania ziół i herbaty. Zaparzacz może mieć formę ludzików lub innych przedmiotów, które dopasujemy do własnego gustu. Tradycyjne sita często posiadają ozdobne uchwyty, które bardzo gustownie się prezentują. 

Jaki materiał wybrać?

Sita do przesiewania muszą bazować na odporności na zmienne temperatury i działanie wilgoci. Najczęściej spotykane są sitka wykonane z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Znajdziesz je na tej stronie internetowej. 

Do wyboru masz:

  • Sita plastikowe – są trochę podobne do durszlaka i mają duże oczka. Występują w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego z łatwością dopasujemy je do aranżacji kuchni.
  • Sita metalowe – to klasyczne rozwiązanie, które odznacza się drobnymi oczkami. Szlachetna stal nie ulega rdzewieniu pod wpływem wilgoci i jest niezwykle wytrzymała. 
  • Sita silikonowe – silikon to materiał odporny na działanie wysokiej temperatury i odkształcanie. Ostatnio bardzo modne są silikonowe durszlaki i kolorowe zaparzacze do ziół.