pucharek do deserów

Pucharek do deserów – jak dobrać go do okazji?

Jak należy podawać desery, aby cieszył nas nie tylko ich smak, ale również i wygląd? Takie pytanie zadaje sobie wielu gospodarzy. Wszak nie bez przyczyny mówi się o tym, iż możemy jeść oczami. Jak dobrać pucharek do deserów, aby prezentował się on wytwornie i elegancko, a równocześnie ułatwiał spożycie jednego spośród ukochanych posiłków? 

Kierujmy się rodzajem oraz wyglądem deseru

Pucharek do deserów, nie ma jednego, uniwersalnego wzoru. Elegancja może mieć różnorodne oblicza. W sprzedaży dostępne są nie tylko pucharki kryształowe, ale również chociażby kubeczki plastikowe do deserów. Tak samo może wyglądać kwestia ich barwy: materiał może być przezroczysty, albo delikatnie zabarwiony (na różowo, niebiesko, czy też na zielono). Czym należy się kierować podczas wyboru? Przede wszystkim swoim własnym gustem.

A może kieliszki cięte po skosie?

Kieliszki mogą mieć różne kształty oraz proporcje; mogą odznaczać się różną pojemnością, głębokością, czy też obwodem na górze. Konstrukcja pucharka, musi zostać dobrana zgodnie z tym, co będzie docelowo w nim podawane. Niektóre z kieliszków, posiadają bardzo długą czarę, która sięga praktycznie rzecz biorąc do samej podstawy. Ma to pewne zalety: są one niezwykle uniwersalne, mogą być w nich podawane nie tylko lody, ale też i koktajle. Pamiętajmy jednakże, iż z racji swoich niewielkich rozmiarów, większe kompozycje deserowe, mogą się w nich po prostu nie zmieścić, dlatego czasami konieczne będzie użycie innego modelu.