pakowarka komorowa

Jaką kupić pakowarkę próżniową?

Do wyboru mamy wiele metod przechowywania żywności, przedłużania jej przydatności do spożycia. Z nowoczesnych rozwiązań rewelacyjnie sprawdza się pakowarka próżniowo-komorowa. Nowoczesna zgrzewarka przeciwdziała marnowaniu jedzenia, niewykorzystane może zostać hermetycznie zamknięte, po czym umieszczone w chłodnym i ciemnym miejscu. Dostępne są nawet kompaktowe modele urządzeń, które idealnie sprawdzają się do użytku domowego. Pakowarki próżniowe możemy wykorzystać nie tylko do żywności, świetnie sprawdzają się także w przypadku banknotów, ubrań.

Czy wiesz, jakie zastosowanie ma pakowarka próżniowa komorowa?

pakowarka komorowa

Pakowarki próżniowe z GastroPuls.pl są prostymi urządzeniami, które służą nam do zasysania powietrza z folii, po czym za ich pomocą zamyka się je hermetycznie. W próżni nie mają prawa rozwinąć się bakterie tlenowe, które odpowiadają za psucie się jedzenia. Produkt znajduje się w hermetycznie zamkniętym opakowaniu, dzięki czemu zachowuje swoje wartości odżywcze i smakowe przez długi czas. Metoda ta świetnie sprawdza się do przechowywania żywności mokrej i suchej, warzyw, owoców, ryb, mięsa, grzybów i wielu innych produktów. Zgrzewarki mogą być listwowe lub komorowe, zróżnicowane pod kątem wymiarów i konstrukcji. Nadają się do użytku domowego, sprawdzają się także w małej gastronomii.

Jeżeli ktoś szuka urządzenia do celów profesjonalnych, to można mu śmiało polecić zgrzewarkę komorową. Jest to idealna opcja do dużego sklepu, dotyczy to także restauracji. Modele komorowe wyróżnia wbudowana pompa próżniowa, wysoka wydajność. Zgrzewarki próżniowe służą przede wszystkim do pakowania żywności, ale można liczyć na szersze zastosowanie (świetnie sprawdzają się do zapakowania kanapek do szkoły i pracy, w wielu z nich można umieścić nawet płynne produkty typu zupa i sos). Wspaniałą opcją jest także próżniowe zamykanie butelek, co rewelacyjnie nadaje się do otwartego wina, dzięki czemu nie traci swoich walorów zapachowych i smakowych. Niektóre zgrzewarki mają nawet funkcję marynowania, co jest kolejnym udogodnieniem.

Co powinieneś sprawdzić przy wyborze pakowarki próżniowej?

Przy zakupie pakowarki próżniowej warto sprawdzić, jaką ma ona moc, bo wpływa to na szybkość i skuteczność pakowania. Im bardziej intensywna eksploatacja, tym wydajniejsze powinno być urządzenie. Istotna jest liczba i szerokość zgrzewu, bo decyduje o szczelności zapakowanego jedzenia. Im więcej będzie zgrzewów, tym lepiej, muszą one również być wystarczająco szerokie. Kolejną kwestią staje się zwrócenie uwagi na tryb pracy urządzenia, który może być automatyczny, półautomatyczny i manualny.

W przypadku pierwszego typu urządzenie samoczynnie dobiera optymalny moment zgrzewu i ciśnienia, z kolei w modelach półautomatycznych ma się kontrolę nad ciśnieniem. Przy zakupie pakowarki warto także sprawdzić prędkość pracy, dopasować ją do typu jedzenia. Nie bez znaczenia będzie także maksymalne ciśnienie, które generuje pompa próżniowa znajdująca się w urządzeniu. Jest to bardzo istotne wszędzie tam, gdzie liczy się jak największa sterylność, czyli przykładowo w restauracji. Warto zwracać uwagę na rozmiar listwy, czy występuje system otwierania i zamykania pokrywy jednym przyciskiem.