Gotowane na parze garnek to podstawa!

Powodów, dla których warto postawić na gotowanie na parze, jest sporo. Co warto wiedzieć na temat przyrządzania potraw w ten sposób? Jakie naczynia warto wybrać?

Gotowanie na parze to same korzyści!

Dania ugotowane na parze mogą zachwycać swym smakiem oraz lekkością, mają też ogromną wartość odżywczą. Warzywa na parze nie tracą witamin i minerałów, większą wartość zachowują też ryby oraz mięsa. By jednak cieszyć się smakiem takich potraw, należy w porę zaopatrzyć się w odpowiedni garnek. Jak go wybrać?

Garnek to gotowania na parze – jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Istnieje wiele powodów, dla których warto postawić na gotowanie na parze Garnek, który pozwoli na sporządzanie potraw w taki sposób, bez wątpienia szybko stanie się jednym z najważniejszych elementów wyposażenia naszej kuchni. Na czym polega jego wyjątkowość? Teoretycznie jest to proste naczynie, składające si z garnka oraz pokrywki. Wielkim walorem okazuje się tu jednak stabilne sitko, na którym układane są produkty spożywcze. Dzięki temu gotowanie na parze w garnku staje się prostym i bezpiecznym zadaniem, z którym poradzi sobie nawet początkujący kucharz.

Jaki rodzaj garnków sprawdzi się najlepiej?

Najlepszym rozwiązaniem do gotowania na parze będzie garnek ze stali nierdzewnej, który wyróżnia się lekkością oraz trwałością. Można też postawić na elegancki garnek ceramiczny, choć hitem ostatnich miesięcy jest szkło. Garnek z tego materiału to rozwiązanie chętnie wybierane przez miłośników zdrowego stylu życia, gdyż szkło jest jednym z nielicznych materiałów, które nie wchodzą w żadne reakcje z żywnością.

Gotowanie na parze garnek: dostępny w ofercie sklepu Nettrading.pl.