Herbaty liściaste a ekspresowe – czym się różnią?

Herbatę pije i lubi większość osób. Co ważne, na rynku jest ich bardzo szeroki wybór. Dzięki temu każdy może znaleźć taki rodzaj, który najlepiej będzie odpowiadał jego gustom. Ogólnie herbaty podzielić można na te liściaste oraz ekspresowe.

Herbaty liściaste
Herbaty liściaste charakteryzują się najwyższym walorem smakowym. Wszystko dzięki temu, że liście herbaty są w całości. Oznacza to również, że herbata liściasta posiada najwięcej cennych wartości. Herbatę liściastą charakteryzuje również intensywny aromat. Ważne jest jednak, aby zieloną herbatę kupować w dobrym i renomowanym sklepie. Dobrym wyborem może być sklep internetowy, który posiada szeroką ofertę swoich produktów. Dobry sklep z herbatami powinien posiadać w ofercie przynajmniej kilkanaście rodzajów herbat liściastych.

Herbaty ekspresowe
Innym rodzajem herbat są herbaty ekspresowe. Posiadają one w swoim składzie miał herbaciany oraz pył herbaciany. Herbaty ekspresowe charakteryzują się dużo mniejszą jakością w porównaniu z herbatami liściastymi. Herbaty ekspresowe sprzedawane są w torebkach, które należy zaparzyć. Jak wspomniano, ich jakość pod kątem smaku i aromatu jest mniejsza niż w przypadku herbat liściastych. Z drugiej jednak strony są one zdecydowanie tańsze. Tak jak w przypadku herbat liściastych, tak i w przypadku tych ekspresowych na rynku znaleźć można kilka ich rodzajów. Przy wyborze warto wybierać te najlepszej jakości.